Benna Plastikte Yüksek Kalite!

Sürdürülebilir Ürün Kalitesi

Plastik ambalaj üretiminde faaliyet gösteren Benna Plastik A.Ş., 15 yılı aşan tecrübesi, uzman personeli ve kültür hâline gelen marka değerleriyle kendi sektöründe üretim kalitesini her zaman daha ileriye taşımaktadır. Değişen üretim teknolojilerini sürekli takip eden Benna Plastik, bu yeni gelişmeleri tesislerine entegre ederek ürün kalitesinin sürdürülebilir olmasını sağlamaktadır.

Benna Plastik, yüksek kalitedeki ürünleri ve etik üretim anlayışıyla müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmayı misyon edinmektedir. Teknolojiyi yakından takip eden Benna Plastik, ürün kalitesini her geçen gün daha da yükseğe çıkararak Türkiye’de ve uluslararası pazarda lider bir marka olmayı hedeflemektedir.

Endüstriyel ambalaj üretiminde ortaya çıkan ürünlerin, içerisine konacak maddeleri sızdırma ve delinme yapmadan muhafaza etmesi gerekmektedir. Benna Plastik, birçok kimyasala karşı dayanıklı olacak şekilde ürettiği plastik ambalajlar sayesinde ürünlerinin pek çok farklı sektörde kullanılmasını sağlamaktadır. Benna Plastik antifriz ve oto bakım bidonları, madeni yağ ve gres ambalajları, gıda ambalajları ve kavanozları, zirai ilaç ambalajları, temizlik ve kozmetik ambalajları, dezenfektan ve ilaç ambalajları, bidonlar üretmektedir. Benna Plastik, sektördeki farkını standart boyutların dışında ürettiği özel ölçülü ambalajlarla da ortaya koymaktadır. Benna Plastik’in ürün yelpazesinde bulunan ambalajlar istenilen ölçüde üretilebilmekte, müşterilerin istekleri doğrultusunda onların ilettiği ambalaj tasarımları da hayata geçirilebilmektedir. Benna Plastik, ambalajların içindeki ürünler kadar çevresine karşı da duyarlıdır. Bu nedenle tüm ürünler geri dönüştürülebilir materyallerden üretilmektedir.

Açık alanda 1500 m 2 , kapalı alanda 3500 m 2 , toplamda 5000 m 2 ’lik üretim ve depolama tesisiyle Benna Plastik, kendi nakliye ağı ve depolama alanları sayesinde ürünlerin hızlı bir şekilde adresine ulaşmasını sağlamaktadır. Tüm süreçlerinde kaliteye ve sürate önem veren Benna Plastik, ürünlerini dünyanın birçok noktasına hızlı bir şekilde ulaştırarak müşteri memnuniyetini artırmaktadır.

Benna Plastik, üstün kalitede üretilen ambalajlar için laboratuvar ve Ar-Ge çalışmalarına büyük önem vermektedir. Benna Plastik’in üretim tesisindeki laboratuvarlarda bulunan uzman kalite kontrol ekibi sayesinde hata payı binde bire düşürülmektedir. Benna Plastik’in titizlikle çalışan uzman kalite kontrol ekibi, üretilen ambalajların kalite kontrolünü gün içerisinde sık periyotlarla yapmaktadır. Bu sayede Benna Plastik, ürünlerinin kalite standardını, üretilen her seride korumaktadır.

Ürün kalitesi dışında ayrıcalıklı hizmet de sunan Benna Plastik, 7/24 müşteri desteği, hızlı sonuç alan çözüm odaklı profesyonel ekibi ve ürün kalitesi sayesinde müşteri memnuniyetini her aşamada yüksek tutmaktadır.

Kalitesi sayesinde sektörün öncü isimlerinden biri olan Benna Plastik, ürünlerinin kalitesini farklı alanlarda sahip olduğu sertifikalarla tescillemektedir. Benna Plastik’in ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Güvenliği Sertifikaları bulunmaktadır.

Temel değerlerinden, tecrübesinden, profesyonel ekibinden ve ürün kalitesinden güç alan Benna Plastik, ihracat hacmini her geçen gün artırarak sektörün lider markaları arasında yer almakta ve ülke ekonomisine katma değer sağlamaktadır.

Kalite Politikası

BENNA PLASTİK, polietilen malzemeden plastik bidon üretimi sektöründe ileri teknolojiyi ve modern mühendislik çözümlerini kullanarak, konusunda uzman yönetici kadrosu ve personeli ile müşterilerine güvenilir, sorunsuz ürün sunmayı ilke olarak benimsemiştir.

Takım ruhunu benimsemiş, özveriyle çalışan çalışanlarımız, kalitemizin temelidir. Kalitemizin sürekliliğinin teminatı titiz çalışmalarımız ve sunduğumuz hizmettir.

Tüm birimlerde, uygulanabilir şartları yerine getirmek sürekli gelişme ve iyileştirmeyi uygulayarak, müşteri memnuniyetini ilk hedef kabul etmek, ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistem Standart’ının gereklerini yerine getirmektir.

İş Güvenliği Politikası

*BENNA PLASTİK olarak değişimi yakalamak ve büyümek için, “Sürekli Gelişime” ve ilgili taraflara açık olacağız.
*İş Sağlığı ve Güvenliği tüm BENNA PLASTİK çalışanlarının sorumluluğudur.
*Kanun, mevzuat, yönetmelikleri ve diğer İş Sağlığı ve Güvenliği gerekliliklerini yerine getirmek için
sorumluluk ve yetkiler tüm çalışanlarımız arasında paylaşılacaktır.
*BENNA PLASTİK ’de İş Sağlığı ve Güvenliği diğer iş amaçlarımız kadar önemlidir.
*Tüm kazalar önlenebilir ve önlenmelidir.
*Her işi yapmak için daima daha güvenli bir yol vardır.

*BENNA PLASTİK’ de; ISO 45001 Standardını etkin bir şekilde uygulamak ve İş Sağlığı ve Güvenliği konuları hakkındaki ferdi sorumluluk bilincini oluşturmak ve geliştirmek için her zaman eğitim vazgeçilmezdir.
*İş Güvenliği kapsamında, Çalışanlarımızın, çalışan temsilcilerimizin ve tesislerimize gelen tedarikçilerimizin danışma ve katılımı için gerekli ortam sağlanacaktır
*Faaliyetlerimizden kaynaklana tüm iş güvenliği tehlikeleri, riskleri belirlenecek, kök nedenler incelenecek ve bu riskler kabul edilebilir en düşük seviyeye indirilmesi için koruyucu önlemler ile programlar kararlılıkla uygulanacaktır. Uygulamalar sonuç odaklı olacak ve sürekli sorgulanıp iyileştirmeler gerçekleştirilecektir
*BENNA PLASTİK’ de iç ve dış her türlü kaynak; verimli, güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamak, iletişimi etkin kılmak, çalışanların bireysel performanslarını artırmak ve bilgiyi ve başarıyı ödüllendirmek üzere en doğru ve en faydalı şekilde kullanılacaktır ve sürekli iyileştirilecektir.

Çevre Politikası

*Ülkemizdeki çevre mevzuatına uymak ve güncelliğini sağlamak.
*Çevre ile ilgili mümkün olan her alanda ölçülebilir sürekli gelişmeyi sağlamak,
*Çevresel boyutları belirlemek, çevresel etkilerin türlerini ve zararları tespit etmek,
*Kirliliği ve atıkları en aza indirmek ve tehlikeli atıklarımızın çevresel etkisi en aza indirgenmiş olarak bertarafını sağlamak,
*Çalışanlar ve taşeronlara sürekli eğitim vermeyi ve bu ilkeleri uygulamaları için teşvik etmeyi,
*Bu doğrultuda amaç ve hedefleri belirleyerek her yıl gözden geçirerek ilerlemeleri açıklamak,
*Bu ilkeler ışığında çevre yönetim sistemimizi sürekli geliştirmektir.

Bu ilkelerimiz iletişim olanakları kullanılarak kamuoyuna duyurulacak ve kamuoyu görüşüne açık olacaktır.

Yönetim, taahhütte bulunduğu çevre politika ve hedeflerinin uygulanmasının sürekli takipçisi olacaktır.

Gıda Güvenliği Politikası

*Müşterilerimizin ve personelimizin beklentileri doğrultusunda, hijyen kurallarına uygun, gıda güvenliği en üst düzeyde sağlanmış hizmetimizi sürekli iyileştirmek ilk hedefimizdir.
*Firmamızın bütün ürünleri, insan sağlığı açısından emniyetli olmalıdır.
*Firmamıza gelen hammaddelerin kontrolü, eğitimli personel tarafından istisnasız yapılmalıdır.
*Tedarikçiler bilinçlendirilerek istediğimiz niteliklerdeki ürünleri tedarik etmeleri sağlanmalıdır.
*Firmamızda üretilen ürünlerin her aşamasında sağlık ve hijyen kurallarına, ilgili yasa ve tüzüklere uyulmalıdır.
*Tüm birimlerde, uygulanabilir şartları yerine getirmek sürekli gelişme ve iyileştirmeyi uygulayarak sistem yaşatılmalıdır.
*Firma içinde otokontrol sağlanmalıdır.